Šiandien gausite: iki 30% nuolaidą plakatams
Galioja perkant bent 39 €.
Sodiname medžius Brazilijoje

Sodiname medžius Brazilijoje

„Gallerix“ remia organizaciją „Eden Forestation Project“ (anksčiau „OneTreePlanted“), kuri visame pasaulyje sodina naujus medžius tokiose šalyse kaip Madagaskaras, Kenija, Indonezija, Filipinai, Brazilija ir Nepalas. Kiekvienam mūsų gamyboje naudotam medžiui pasodiname du naujus. Taip užtikriname tvarią gamybą ir mūsų planetos bei ekosistemų funkcionavimą tiek šiandien, tiek ateityje.

Naujausia mūsų auka Edeno miško atkūrimo projektui leidžia organizacijai pasodinti maždaug 6 600 naujų medžių sodinukų. Pasirinkome aukoti medžių atsodinimo projektams Brazilijoje.

 

Eden Reforestation Project

Eden Reforestation Project

 

Medžių sodinimas Brazilijoje
Žemės ūkio pramonės augimas yra pagrindinė miškų naikinimo Brazilijoje priežastis. Intensyvūs ūkininkavimo metodai sparčiai ardo dirvožemį, didina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir kelia grėsmę tradicinių grupių, čiabuvių ir Kvilombolos bendruomenių apsaugai. Atkurdami miškus Amazonės, Cerrado ir pakrantėse, padedame atkurti ekosistemas ir kurdami ekonomines galimybes aplinkinėms bendruomenėms.

Kodėl medžiai svarbūs aplinkai?

Medžiai padeda išvalyti orą, kuriuo kvėpuojame, filtruoti vandenį, kurį geriame, ir suteikia buveinę daugiau nei 80 % pasaulio sausumos biologinės įvairovės. Miškai suteikia darbo daugiau nei 1,6 milijardo žmonių, sugeria kenksmingą anglį iš atmosferos ir yra pagrindinės 25 % visų vaistų sudedamosios dalys. Ar kada nors vartojote aspiriną? Jis ateina iš medžio žievės.

Medžiai atlieka pagrindinį vaidmenį sulaikant lietaus vandenį ir mažinant stichinių nelaimių, pvz., potvynių ir nuošliaužų, riziką. Jų sudėtingos šaknų sistemos veikia kaip filtrai, pašalinantys teršalus ir sulėtinantys vandens įsisavinimą dirvožemyje. Šis procesas apsaugo nuo žalingos vandens čiuožyklų erozijos ir sumažina persisotinimo bei potvynių riziką. JT maisto ir žemės ūkio asociacijos duomenimis, subrendęs visžalis medis kasmet gali surinkti daugiau nei 15 000 litrų vandens.

Viename medyje gali gyventi šimtai vabzdžių, grybų, samanų, žinduolių ir augalų rūšių. Priklausomai nuo to, kokio maisto ir prieglobsčio jiems reikia, skirtingiems miško gyvūnams reikia skirtingų buveinių. Be medžių miško gyvūnai neturėtų kur vadintis namais.

Medžiai padeda vėsinti planetą, sugerdami ir kaupdami savo kamienuose, šakose ir lapuose kenksmingas šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tokias kaip anglies dioksidas, ir išskirdami deguonį atgal į atmosferą. Miestuose medžiai gali sumažinti aplinkos temperatūrą iki 8°C. Kadangi daugiau nei 50 % pasaulio gyventojų gyvena miestuose – iki 2050 m. šis skaičius turėtų išaugti iki 66 % – tarša ir perkaitimas tampa realia grėsme. Laimei, subrendęs medis gali sugerti vidutiniškai 22 svarus anglies dioksido per metus, todėl miestai yra sveikesnė ir saugesnė vieta gyventi.