Šiandien gausite: iki 30% nuolaidą plakatams
Galioja perkant bent 39 €.
Kai ateina laikas perdažyti

Kai ateina laikas perdažyti

Protingas ir paprastas būdas suteikti kambariui naują gyvenimą ir pojūtį - perdažyti jį naujais sienų dažais. Viena vertus, kambario apdaila atrodys kaip nauja, o senos žymės ir kiti netobulumai išnyks, kita vertus, atliksite pokyčius, dėl kurių sena ir nuobodi spalva taps šviežia ir atnaujinta.

1. Nesitenkinkite dažų pavyzdžiais - išbandykite pasirinktus dažus!
Kam nėra tekę suklysti pasiskolinus nedidelį dažų mėginį iš spalvinės lentelės, o vėliau pastebėjus, kad spalva ant sienos nė iš tolo nepanaši į parduotuvėje buvusį mėginį? Na, tikriausiai visiems mums taip yra buvę. Vietoj to paprašykite parduotuvėje nedidelės skardinės dažų pavyzdžio ir skirkite laiko nudažyti nedidelį sienos ruožą, kurį ketinote nudažyti. Taip būsite daug arčiau tikro daikto ir galėsite geriau apsispręsti, ar spalva iš spalvų lentelės iš tiesų bus ta, kurią įsimylėjote pamatę parduotuvėje.

Jotun Colors

Jotun Color Chart 2021

 

2. Sienų spalva keičiasi esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms
Tai gali būti ypač sudėtinga, pavyzdžiui, šviesių pilkų atspalvių atveju. Ryškioje parduotuvės šviesoje šviesiai pilkas atspalvis gali atrodyti subalansuotas ir gelsvas, o namuose ant sienos jis taps mėlynas arba violetinis, priklausomai nuo patalpos apšvietimo ir sąlygų. Sienų spalva kambaryje, esančiame pavėsingoje namų dalyje, gali būti suvokiama visai kitaip, palyginti su ta pačia spalva ant sienos kambaryje, esančiame saulės nutviekstoje namų dalyje. Ji taip pat gali keistis priklausomai nuo paros laiko - nuo saulėto ryto iki žvarbaus vakaro. Todėl išbandykite nudažyti tinkamą sienos plotą ir ištirkite pokyčius dienos metu ir ant skirtingų to paties kambario sienų, kad būtumėte visiškai tikri, jog pasirinkote tinkamą atspalvį.

3. Planuokite bendrą vaizdą
Nepamirškite, kad naujai nudažytos sienos turi derėti su baldais ir likusia kambario dalimi. Ar jūsų seni daiktai dera prie naujų sienų dažų, o gal vis dėlto ketinate pirkti naujus baldus? Jei paliekate senus baldus, pagalvokite, kaip juos derinti prie naujos spalvos arba net pakeisti kai kuriuos baldus ar esamą tekstilę. Ir nepamirškite grindų!

4. Pasisemkite įkvėpimo
Geras būdas aiškiai įsivaizduoti, koks bus galutinis rezultatas, kai perdažysite, yra pradėti nuo įkvepiančių vaizdų. Sužinokite, ką padarė kiti, kaip jiems sekėsi tai daryti, ir išsaugokite gražių jums patinkančių rezultatų nuotraukų. Puikus įkvėpimo šaltinis gali būti "Pinterest", kuriame galite greitai ir lengvai ieškoti to, ko ieškote. Jei ieškote mokomųjų vaizdo įrašų arba turite klausimų apie medžiagas ir įrangą, "YouTube" yra geriausias šaltinis, kuriame galite žiūrėti vaizdo įrašus ir gauti patarimų, kaip ką nors darė kiti.

5. Įrengti šiuo metu ar laikui bėgant?
Perdažymas gali būti gana sudėtingas procesas, jei patalpa yra didelė. Viena vertus, užtrunka pats dažymas, kuriam, priklausomai nuo sąlygų, dažnai prireikia kelių potėpių, kita vertus, gali tekti uždengti arba išnešti baldus. Tai taip pat kainuoja pinigų, dažai tikrai nėra nemokami.

6. Kokybė viršija kiekybę
Žinoma, galite nueiti į parduotuvę ir nusipirkti didelį kiekį pigių dažų, tačiau jų kokybė dažnai būna antraeilė. Kokybę rinkitės pagal paskirtį. Jei ketinate greitai nudažyti garažo stogą ar sienas, puikiai tiks pigesni dažai, tačiau jei dažote lubas ir sienas patalpose, rekomenduojame rinktis kokybiškus dažus,

7. Įrašykite ir išsaugokite spalvų kodus
Beveik visos spalvos, kurias šiandien perkate, yra skaldytos, o tai reiškia, kad jos yra sumaišytos su kita spalva, kad gautų šiltesnį ar šaltesnį atspalvį. Spalvų kodai su priesaga -Y turi šiltą atspalvį, o spalvų kodai su priesaga -N - neutralų atspalvį, linkstantį į šaltą pusę. Tai svarbu turėti omenyje renkantis dažus savo kambariams, taip pat jei reikia užsisakyti daugiau dažų arba jei norite jų pridėti vėliau. Geras patarimas - nufotografuoti ant skardinės esančią etiketę su spalvos kodu ir, jei įmanoma, išsaugoti dažų skardinę vėlesniam laikui. 

8. Dažykite paviršių
Jei norite būti tikri, kad perdažydami sieną gausite lygų ir gražų jos paviršių, atkreipkite dėmesį į pagrindą. Dažnai ant tapetų būna žymių, nedidelių pažeidimų, vinių ar varžtų skylučių nuo paveikslų ir kitų dalykų, dėl kurių paviršiuje atsiranda nelygumų. Šlifuokite ir glaistykite! Nusipirkite nedidelę glaisto tūbelę ir užpildykite tarpus glaistu bei glaistymo peiliu. Prieš pradėdami dažyti paviršių nušlifuokite, kad jis taptų lygus, ir išgaukite tobulai lygią apdailą.

9. Matinis arba blizgus
Dažų blizgesys paprastai vertinamas skalėje nuo 1 iki 100. Maži skaičiai reiškia matinius, o dideli - blizgius dažus. Dažant lubas ir sienas paprastai geriau rinktis šiek tiek matinius dažus, o blizgesni dažai tinka virtuvėms ir drėgnoms patalpoms, nes blizgesnius dažus lengviau nuvalyti. Dažant gyvenamųjų kambarių ir miegamųjų sienas patalpose, įprastas blizgumo skaičius yra 7.

10. Naudokite gerą teptuką arba volelį
Kad dažymas vyktų greitai ir sklandžiai ir būtų pasiekti geriausi rezultatai, svarbu turėti tinkamą įrangą. Naudojant tinkamos rūšies teptuką ir kokybišką volelį darbas vyks greitai ir bus pasiektas gražus galutinis rezultatas. Kita vertus, dėl prastų teptukų darbas bus neefektyvus, rezultatas bus netolygus, o galbūt teptuko plaukeliai nukris ir įstrigs į dažus ant sienos. Paklauskite dažų parduotuvėje, kokia įranga geriausiai tinka jūsų dažų rūšiai ir jūsų aplinkybėms.

11. Siekti tobulumo
Iš pradžių perdažymas gali atrodyti paprastas procesas, tačiau po kurio laiko jis gali tapti sunkiu darbu. Tačiau niekada nesusitvarkykite su niekuo, kas yra mažiau nei tobula! Dėl to nesigailėsite. Lengviau būti kruopščiam ir viską atlikti iš pat pradžių, nei daryti viską iš naujo. Todėl labai atidžiai rinkitės spalvą, kruopščiai išbandykite dažus ir leiskite spalvos pasirinkimo procesui įsigilinti ir neskubėti. Eksperimentuokite, žiūrėkite esant skirtingam apšvietimui ir leiskite sau tai apdoroti. Pradėję darbą, taip pat būkite atsargūs, kad nedažytumėte per greitai ar netvarkingai. Jei reikia dviejų ar trijų potėpių, nepradėję dažyti, nedažykite vieną kartą per mažai. Taip pat nepamirškite dažyti šlapiu ant šlapio ir dažyti iš vienos pusės ant kitos. Nepradėkite dažyti iš dviejų skirtingų pusių vienu metu, jei turite dažyti kelias sienas, imkitės dažyti po vieną sieną. Jei vėliau pastebėsite, kad dėl skuboto proceso padarėte netvarką, niekada nebūsite visiškai patenkinti.

Sėkmės!