Šiandien gausite: iki 30% nuolaidą plakatams
Galioja perkant bent 39 €.
Įkvėpimas vaikų kambariui

Įkvėpimas vaikų kambariui

Ar jau laikas dekoruoti vaiko kambarį? Ieškote įkvėpimo ir protingų dekoravimo patarimų? Tuomet patekote į tinkamą vietą! Perskaitykite mūsų vadovą, kuriame surinkome 10 geriausių patarimų, kaip sėkmingai įrengti vaiko kambario interjerą.

1. Galvokite apie poreikius (ne apie tendencijas)
Dekoruodami vaiko kambarį turėtumėte atsižvelgti į vaiko poreikius, o ne į tai, kas madinga. Visi vaikai yra skirtingi ir turi skirtingus žaidimų ir stimuliacijos poreikius. Tai gali būti jaukus kampelis, tinkama lova, žaidimų erdvė, didelė sofa arba vieta mokymuisi, priklausomai nuo vaiko amžiaus. Mažiems vaikams dažnai labai reikia daug erdvės ant grindų, kur vyksta didžioji dalis žaidimų. Todėl pačių mažiausiųjų vaikų kambariuose dažnai reikia laisvos vietos ant grindų, o sumanius daiktadėžes galima įrengti vertikaliai.

2. Padarykite kambarį asmenišką
Vaikams patinka, kai jie atpažįsta save, o kambarys tampa asmeniškesnis, kai matosi, kas jame gyvena. Sukurkite erdvę, kurioje jie galėtų laikyti ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ar mokykloje sukurtus dalykėlius, o savo kūrinius struktūruotai pakabinkite ant sienų. Graži vardo lentelė ant durų gali būti ir asmeniška, ir garantuotai privers vaiką neįtikėtinai didžiuotis savo kambariu!

Img 01

@taamaraaa.a

3. Leiskite vaikui nuspręsti
Žinoma, gera idėja paklausti vaikų, kas jiems patinka. Jei atsakymas - juodos sienos su kaukolėmis ir pabaisomis, galbūt jums nereikės iki galo sekti jų norų, tačiau iš vaikų pageidavimų lengvai rasite įkvėpimo savo idėjoms. Ar jūsų vaikui patinka žvaigždės ir kosmosas? Arba gyvūnus ir gamtą? Kodėl gi ne tapetuoti sienų madingais tapetais? 

Img 02

@kamila.byk

4. Užpildykite kambarį žaidimu ir džiaugsmu
Vaiko gyvenimas turi būti kupinas žaidimų ir meilės, todėl ir jo kambarys turi būti pilnas žaidimų ir meilės! Minimalistinės tendencijos yra gerai, bet vaiko kambarys turėtų būti įrengtas visų pirma atsižvelgiant į žaidimą ir funkciją. Todėl pasirūpinkite, kad kambaryje būtų daug praktiškų erdvių ir saugyklų, ir dekoruokite jį stilingomis detalėmis, pagrįstomis žaidimais ir funkcijomis. Kad vaikai galėtų lengvai pasiekti savo mėgstamus žaislus, svarbu sumaniai laikyti daiktus, o jūs, tėvai, norite, kad būtų švaru ir tvarkinga.

5. Papuoškite pagal temą
Geras būdas sukurti bendrą interjero giją - pradėti nuo temos. Tai gali būti erdvė, gamta, spalva ar pomėgis. Remdamiesi šia tema, galite rinktis sienų spalvą, dažų ar tapetų spalvą ir pereiti prie žaislų ir sienų dekoracijų. Mūsų plakatų kategorijose nesunkiai rasite plakatų, kurie dera tarpusavyje, jei norite sukurti mažą mielą galerijos sieną arba pakabinti du plakatus kaip puikią porą.

6. Pasinaudokite grindimis
Grindų plotas svarbus ir funkcijai, ir stiliui. Geras tinkamo tipo kilimas paprastai yra geras atspirties taškas. Mažiems vaikams reikia didelių žaidimų plotų ant grindų ir dažnai lygių paviršių, todėl gali būti tinkamas šiek tiek plonesnis kilimas, kurį taip pat lengva palaikyti švarų. Vyresniems vaikams, kurie jau nežaidžia ant grindų, gali būti naudingesnis šiek tiek storesnis, ilgo plauko kilimas, kuriuo jauku vaikščioti ir kuris sukuria jaukumo įspūdį.

Img 03

@ooarven

7. Naudokite dizainą su funkcija
Yra daug stilingų baldų, lentynų, kilimėlių ir daiktų, skirtų vaikams. Praktiški daiktai nebūtinai turi būti negražūs ir nuobodūs, stilingo dizaino įtaisai gali būti tokie pat patogūs vaikams, kaip ir tradiciniai. Kodėl gi nepasirinkus stilingų natūralių medžiagų ir spalvų laikymo priemonių ir vaikų kambariui?

8. Išdrįskite naudoti raštus ir spalvas
Vaikų erdvės turėtų būti žaismingos ir įkvepiančios. Vaikai mėgsta spalvas ir formas, o vaikų kambaryje galime išdrįsti išsiskirti šiek tiek daugiau nei kituose mūsų interjero dizaino projektuose, kurie dažnai būna stilingi, švarių, natūralių spalvų skandinaviško interjero dizaino stiliaus. Galima rinktis iš daugybės puikių sienų spalvų arba stilingų spalvų tapetų su įvairiais įdomiais raštais. Tada papildykite sienas gerai parinktais plakatų motyvais. Visą mūsų vaikiškų sienlaikraščių asortimentą rasite čia.

9. Išmanus talpinimas
Niekur kitur namuose nėra taip svarbu išmaniai laikyti daiktus kaip vaikų kambariuose. Vaiko kambaryje reikia sukurti erdvę žaidimams ir turėti daug laisvos grindų erdvės, todėl vertikalios saugyklos įrengimas yra puiki idėja. Be to, būtinai išnaudokite erdvę po lova - stalčiuose ant ratukų galima lengvai sukurti daugybę vaikams lengvai pasiekiamos saugyklos, kurioje galima paslėpti žaislus ir kitus įtaisus, kurių vaikai kasdien nenaudoja. Stilinga knygų lentyna tinkamame aukštyje, kurią gali pasiekti net vaikai, yra sveikintina detalė daugumoje vaikų kambarių.

10. Ateities planavimas
Vaikai greitai auga ir vystosi. Taigi, kai įrenginėjate vaikų kambarį, nepamirškite planuoti ir ateities. Galbūt po kelerių metų reikės pakeisti lovą ir pakeisti ją į didesnę arba netolimoje ateityje, jaunesniems vaikams artėjant prie mokyklinio amžiaus, prireiks rašomojo stalo. Galbūt spinta turi būti pakankamai didelė, kad jos užtektų bent 3-5 metams?

Sėkmės kuriant vaikų kambarį!